Zoskupenia

Zoskupenia

KOMÁRŇANSKÁ TANEČNÁ DIELNA
Výučba maďarských ľudových tancov znova v Komárne!
Komárňanská tanečná dielňa (Komárom Táncműhely) srdečne víta všetky deti, mladých ľudí a dospelých, ktorí milujú ľudový tanec.

Výučba ľudových tancov pre deti:
- Základná škola 1-4. ročník

Učitelia: János Nagy a jeho partnerka
Skúšky: pondelok a streda od 16:15 do 17:15 hod.
Miesto konania: konferenčná sála v MsKS
- Základná škola 5-9. ročník
Učitelia: Gábor Gálik a Klaudia Gálik
Skúšky: pondelok od 16:30 do 18:00 hod. a streda od 16:00 do 17:30 hod.
Miesto konania: zrkadlová sála v MsKS

Výučba ľudových tancov pre mládež a dospelých
Učitelia: Gábor Gálik a Klaudia Gálik
Skúšky: pondelok a streda od 18:00 do 20:00 hod.
Miesto konania: veľká sála v MsKS

Folklórny súbor Árpád Feszty
Vedúci: György Korpás
Lektori: Gémesi Zoltán a jeho partnerka
Skúšky: pondelok a piatok od 19:00 do 21:30
Miesto konania: zrkadlová sála v MsKS

Divadelný krúžok pre deti
Vedúci krúžku: Róbert Laboda
Skúšky: týždenne 1x
Miesto: veľká sála v MsKS

Miešaný spevácky zbor CONCORDIA

Miešaný spevácky zbor má už za sebou 35 rokov úspešnej činnosti a nespočetné množstvo vystúpení doma, v Európe, ale aj na americkom kontinente. Je niekoľkonásobným držiteľom titulu - Zlaté pásmo. Sledujte ich kalendár vystúpení! Chcete sa príjemne rozptýliť pri čare ľudského hlasu? Navštívte vystúpenia miešaného speváckeho zboru CONCORDIA!

Dirigent: István Stubendek

Počet členov: 45

Skúšky: týždenne 1x

             

 

Miešaný spevácky  zbor GAUDIUM

Miešaný spevácky zbor GAUDIUM je najmladším, ale aj jedným z najúspešnejších zborov kultúrneho strediska. Pravidelne sa s nimi môžete stretnúť na festivaloch, podujatiach v Komárne, ale aj v širšom regióne. Ich vystúpenia sú príkladom hudobnej virtuozity a vysoko odbornej prípravy. Nenechajte si ujsť ani jeden z ich koncertov!

Dirigent: Lajos Stirber

Počet členov: 35

Skúšky: týždenne 2x

 

DETSKÝ SPEVÁCKY ZBOR MALÝCH A VEĽKÝCH

Zvonivý hlas detí je vždy očarujúci a zázračný! Tento zázrak môže prežívať ten, kto sa - za niekoľko desaťročí  ich existencie - zúčastnil na ich vystúpeniach. Kvalita vystúpení na vysokej úrovni,  hodnotné hudobné zážitky – to sú zvonivé hlasy detí DETSKÉHO SPEVÁCKEHO ZBORU MALÝCH A VEĽKÝCH.

Dirigentky: Annamária Pfeiferlik a Mónika Orbán

Počet členov: 55

Skúšky: týždenne 1x 

 

Ženský komorný spevácky zbor KANTANTÍNA

Spev a ženy – už od pradávna patria spolu! KANTANTÍNA – ženský komorný spevácky zbor vznikol  z „odrastených „ členiek súboru  Námorníček, pred  17 rokmi. Krásne ženské hlasy, kvalitný repertoár a hodnotné vystúpenia! To sú vystúpenia zboru KANTANTÍNA!

Dirigentka: Katarína Čupková

Počet členov: 12

Skúšky: týždenne 1x

 

KOMÁRŇANSKÝ KOMORNÝ ORCHESTER

Hovorí sa, že klasická hudba je doménou len užšieho kruhu ľudí. Koncerty Komárňanského komorného orchestra  zmenili toto pravidlo! Výborní, talentovaní hudobníci a vysoké odborné požiadavky sa rovnajú diváckym úspechom. Toto všetko, aj na medzinárodnej úrovni s partnerským orchestrom Brigetio z Komáromu /Maďarsko/. Máte radi vážnu hudbu, alebo sa chcete stať jej fanúšikom? Jediné riešenie – prísť na koncert Komárňanského komorného orchestra!

Tajomník: Rudolf Harmat

Počet členov: 18

Skúšky: mesačne 2x
 

Tanečná skupina JUNIOR CLUB

Ľudia už od pradávna tancovali. Tancom vyjadrujeme radosť, smútok, svoje myšlienky. Dnes sme už tanec vyzdvihli na umeleckú úroveň. Jedným takým umeleckým súborom je tanečná skupina JUNIOR CLUB, ktorá už získala na celoštátnom festivale Senecká dúha niekoľko ocenení. Harmónia ľudského tela a hudby! Krásny zážitok pre každého priaznivca umenia!

 Vedúca: Bronislava Bočáneková

Počet členov: 9

Skúšky: týždenne 2x

 

Výučba detského baletu – BALETTISSIMO

Luskáčik,  Labutie jazero – klasický balet, výborné predstavenia!  Mnoho dievčatiek a chlapcov sníva o tom, že raz sa zúčastní na takomto predstavení. Príležitosť máte v rukách! Pod vedením úspešného baletmajstra sa v troch skupinách pripravujú budúce baleríny na budúce vystúpenia. Keď sa chcete zoznámiť budúcimi umelcami tohto tanečného umenia, nenechajte si ujsť ich predstavenia!

Vedúci: PhD. Tamás Süll

Skúšky: týždenne 2x, v utorok a štvrtok od 16:00 do 19:00

 

Detský folklórny súbor  DUNAJÍČEK, ženský tanečný súbor MAMIČKY OD DUNAJA

Mladí predstavitelia  tradičného slovenského folklóru v Komárne. Úcta k predkom, elán mladých -  to je Dunajíček! Aj matky účinkujúcich detí sa zapojili do predstavení svojich detí. Založili si  folklórny tanečný súbor MAMIČKY OD DUNAJA. Kto má rád folklór, svoj domov si nájde na vystúpeniach súboru Dunajíček.

Vedúci a choreograf: Ľudovit Gallovich

Počet členov: 13 /speváci, tanečníci a hudobníci/

Skúšky: týždenne 2x

 

Folklórny súbor DUNAJ

Súbor bol založený pred niekoľkými desiatkami rokov, zo študentiek slovenského gymnázia a členov pohraničnej stráže. Za svojej existencie stovky mladých talentov získalo vedomosti z tradičného slovenského folklóru a malo veľa príležitostí ich ukázať aj verejnosti. Významné domáce a medzinárodné úspechy! Chcete sa príjemne zabaviť? Príďte na vystúpenia folklórneho súboru Dunaj!

Vedúci a choreograf: Ľudovit Gallovich

Počet členov: 12 /tanečníci, speváci, hudobníci/

Skúšky: týždenne 2x

 

VEĽKÝ GIMISZ

Stužková, maturita – jeden krok k dospelosti. Viac ako pred dvomi desaťročiami kultúrny program na stužkovú odštartoval históriu súboru Veľký Gimisz. Šťastné a úspešné stretnutie študentov Gymnázia Selyeho a odborníkov Mestského kultúrneho strediska. Úspešné, kvalitné predstavenia, domáce a medzinárodné úspechy a navždy ostávajúca láska – divadlo!  Chcete zostať mladým? Pozrite si predstavenia súboru Veľký Gimisz!

Vedúca: Bajkai Csengel Mónika

Počet členov: 45

Skúšky: týždenne 2x

 

STREDNÝ GIMISZ

Divadlo nemôže zostať výsadou len maturitných ročníkov! Pripojili sa aj nižšie ročníky Gymnázia Selyeho, aby preukázali svoj talent a elán! Mladí sa stali vhodnými následníkmi Veľkého Gimisz-u. Vitalita, mladosť, talentovanosť! Pozrite si aj predstavenia „malých“!

Vedúci: Bajkai Csengel Mónika

Počet členov: 42

Skúšky: týždenne 1x

 

SCHOD – divadelný súbor pre dospelých?

Čerstvá kvetina v kytici kultúry Komárna! Dospelý ochotnícky divadelný súbor slovenský v Komárne! Zaujímavý výber diel, talentovaní ľudia, profesionálny režisér a úspešné predstavenia! Môžete  sa presvedčiť, ak navštívite predstavenia súboru Schod.

Vedúca: Simona Nyitrayová

Počet členov: 8

 

Detský klub KOLÍSKA

Spoločné chvíle matky a dieťaťa! Mladé mamičky, nemusíte byť zatvorené doma! Rovnaké radosti, starosti a problémy! Klub Kolíska Vám dáva príležitosť na vzájomnú výmenu skúseností, na zábavné , pritom poučné hry so svojimi deťmi pomocou kvalitnej lektorky. Zážitok pre Mamičku aj pre Dieťa!

Vedúci klubu: Süll Kinga

Stretnutia: týždenne 2x, pondelok od 11:00, štvrtok od 10:00